Адреса школи: 32472, Хмельницька область, Дунаєвецький район, с.Лисець, вул.Шкільна 1

Ел. скринька: lisets@ukr.net

Освітня програма

Навчальний план

Історія Лисецької школи

Історія села Лисець

Історія Лисецької школи

У 1860 році священник Лисецької церкви Пресвятої Богородиці Іван Кочинський запропонував селянам віддати своїх дітей на навчання. При цьому наголосив, що навчати буде безкоштовно, а книги та інше шкільне приладдя купуватиме за власні кошти. Більшість селян зустріли цю звістку з великою радістю.

Священний відкрив школу з приходом осені, коли припинилися сільськогосподарські роботи. До маленького церковного будинку на навчання прийшло спочатку 10 хлопчиків і 3 дівчинки віком 9 – 12 років.

Весною 1861 року до школи було прийнято 15 хлопчиків і 10 дівчаток. Таку кількість не вміщувало шкільне приміщення. Тому школу було переведено до державного будинку з двох кімнат.

1863 року школу відвідало вже близько 60 учнів – понад 30 хлопчиків та більше 20 дівчаток.

В 1892 році на утримання школи було виділено 130 рублів. Зарплата вчителя складала 120 рублів

В 1893 році земство побудувало для церковно – парафіяльної школи кам’яне приміщення.

В 1935 році зроблено випуск місцевої семирічної школи. У ній навчалося до 200 учнів.

В 1936 році семирічку перемістили в приміщення, збудовані свого часу для червоноармійців

З 1937 – 1940 рр. школу очолювали Каленник В.І., Білоус І.Л., Вуз В.А., Ярмаков М.М. Учителювали переважно приїзджі фахівці.

Потаємною мрією лисичан – від малого до великого – було спорудження нової школи. Понад двадцять років пролежав проект школи – ніяк не вдавалося розпочати будівництво. І лише 1989 року за активною участю Г.В.Медведюка( який займав посаду директора школи) та М.І. Незвищука ( голови колгоспу) вдалося зрушити з місця : за справу взялися будівельники Дунаєвецького райагробуду, який очолював Підгірський Василь Антонович. Велику допомогу їм надавали місцеві жителі – пенсіонери, вчителі, учні, батьки.

1 вересня 1990 р. школа відчинила двері для школярів та вчителів. Привітали жителів села, учнів та вчителів з відкриттям нової школи народний депутат УРСР, голова Дунаєвецької районної Ради народних депутатів Глухівський Анатолій Якович, начальник Хмельницького обласного управління освіти Дарманський Микола Миколайович, завідуючий Дунаєвецьким райвідділом освіти Прокопчук Віктор Степанович.

Особливо раділи люди ще й тому, що новозбудовану школу реорганізовано в середню. Постановою Ради Міністрів УРСР від 27 лютого 1991 р. їй присвоєно ім’я В.П.Затонського.

Тут до послуг школярів кабінет технічної творчості, чудове учнівське кафе – їдальня “Ромашка”, сучасні кабінети іноземної мови та інформатики з комп’ютерами, спортивний зал з тренажерами, сучасні класні кімнати.

За підсумками підготовки до нового 1990 – 1991 навчального року колектив Лисецької школи зайняв перше місце в Дунаєвецькому районі і відзначений премією. За високі виробничі показники 1990 року постановою виконкому Дунаєвецької районної Ради народних депутатів від 18 квітня 1991 р. його було занесено на районну Дошку пошани.

У школі активно функціонували ряд гуртків. Гуртківці неодноразово були призерами обласних та республіканських змагань. Ракетомоделісти Завалов Олег та Остапов Юрій, котрих готував Завалов Михайло Степанович, виконали нормативи кандидатів у майстри ракетомодельного спорту. А Доротюк Валерій Михайлович 1995 року був учасником міжнародних змагань ракетомоделістів у Словаччині.

З 1999 року по 2000 рік посаду директора школи займав Телячий Ю.В.

В 1999 році на базі Лисецької школи відбувся Всеукраїнський семінар за участю директорів обласних Будинків технічної творчості. В семінарі брали участь керівники обласних Будинків технічної творчості з різних регіонів України.

З 2000 року по 2018 рік директором школи працювала Кубата Н.М.

В 2003 році на базі школи відбулося виїзне засідання за участю учасників ІІ Міжнародної конференції, яка проходила на базі Хмельницького національного університету з питання «Професійне становлення особистості : проблеми і перспективи». В роботі взяли участь науковці, вчені технічних вузів України.

З 2003 року школа входить до науково – методичного центру Хмельницького національного університету.

28 квітня 2004 року в Хмельницькому державному університеті «Поділля» відбулася презентація Лисецької ЗОШ І – ІІІ ст. Навчальний заклад представляла кафедра теорії і методики професійного навчання. На заході був присутній ректорат університету, декани факультетів, зав.кафедрами, викладачі, студенти. Школа показала різні форми своєї роботи. В презентації брали участь директор школи Кубата Н.М., методист РМК Сікора М.М., заступник директора з навчально – виховної роботи Доротюк В.М., керівник гуртків технічної творчості Завалов М.С.

Директор школи Кубата Н.М. неодноразово брала участь в Міжнародних конференціях, які проходять на базі Хмельницького національного університету.

За час існування середньої школи ( 1991 – 2020 рр.) Войткова Леся, Севастьянова Наташа, Когут Віталій, Теляча Наталія, Іванова Люба, Остапова Галина, Мурашко Інна, Горобняк Оксана, Наньєва Леся, Наньєв Андрій, Теляча Олена, Підгурська Інна, Мурашко Мірана, Лукова Ольга, Грушко Аліна та Конопельнюк Людмила стали медалістами.

З 2018 року по 2020рік посаду директора займала Медведюк А.В.

З серпня 2020 року школу перейменовано на гімнацію, яку очолив Пиндик В.Ю.

Педагогічний колектив здійснює гуманізацію і демократизацію навчального процесу, формування національної школи.

Кiлькiсть переглядiв: 1412

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.